• GALA POZYTYWNYCH EMOCJI
   • GALA POZYTYWNYCH EMOCJI

   • 30.06.2024
   • 21.06.2014 uczniowie klas ósmych pożegnali się dziś ze społecznością Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki. Uroczystość przebiegła pod hasłem „Każdy jest gwiazdą i świeci innym talentem- Ty też! i miała na celu przedstawienie pozytywnych cech wszystkich naszych ósmoklasistów.

    Pozytywne emocje można wywołać miłymi słowami, bo słowa mają wielką moc. Dlatego też chcemy zapamiętać Was, Drodzy Uczniowie, skupiając się na tym, co w Was najlepsze. Na tym, czego nie zmierzą oceny, staniny czy inne rubryki szkolne. Bo przecież każdy jest gwiazdą i świeci innym talentem, każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Podczas Gali Pozytywnych Emocji zachęcaliśmy wszystkich zaproszonych gości do budowania pozytywnych emocji na co dzień- w domu, w szkole czy w pracy. Mówienie miłych rzeczy jest proste i nic nie kosztuje- a jest bezcenne i umila każdy dzień. Po pięknych podziękowaniach skierowanych do przybyłych na uroczystość Rodziców oraz Pracowników Szkoły, uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami za szczególne osiągnięcia na polu naukowym oraz przy Wolontariacie. Zaś uczniowie klas siódmych wręczyli swoim starszym kolegom przepiękne, ręcznie wykonane niespodzianki i słodycze. Cała uroczystość została zorganizowana przy współpracy wielu osób- serdecznie dziękujemy Pani Iwonie Kołtowskiej za przygotowanie niezwykłej oprawy muzycznej, Panu Bogdanowi Bartusiowi za śliczne dekoracje, zaś Pani Marcie Kozłowicz za wykonanie profesjonalnych zdjęć oraz wszelką pomoc organizacyjną. Dzięki Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Wylewy, nasi uczniowie mogli stąpać po pięknym czerwonym dywanie, niczym prawdziwe gwiazdy- serdecznie dziękujemy!

    Kochani Absolwenci! Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia w dalszej życiowej drodze! :)

     

  • Finał Konkursu Bibliotecznego "Moja ulubiona postać z książki"
   • 📚 Finał Konkursu Bibliotecznego "Moja ulubiona postać z książki" 🌟

   • 09.06.2024
   • 📅 24 maja 2024 r. odbył się finał konkursu bibliotecznego "Moja ulubiona postać z książki". W konkursie brało udział 30 uczniów klas 0-VIII. Wszystkie prace były piękne. Jedne wyróżniały się starannością i dokładnością, inne pomysłowością i dowcipem. 📖 

    🏆 Jury postanowiło nagrodzić wszystkie prace dyplomami i nagrodami rzeczowymi, a wyróżnić jedną pracę 1 miejscem. Jest to makieta Emiliana Barana "Przygody Baltazara Gąbki" Trylogia. 📚 Emilian, aby wykonać tę makietę, przeczytał całą 700-stronicową trylogię.

    👏 Gratulacje dla Emiliana i wszystkich młodych artystów! 🌟🎉

  • Erasmus+ Bienvenidos a Sieniawa...Witamy w Sieniawie
   • Erasmus+ Bienvenidos a Sieniawa...Witamy w Sieniawie

   • 09.06.2024
   • Uczniowie z hiszpańskiej szkoły partnerskiej Cooperativa de Ensenanza Alcazar de Segovia, z miasta Segovia, realizują tygodniowy program pobytu w Szkole Podstawowej w Sieniawie im. T. Kościuszki,
    w ramach Grupowej Mobilności Uczniów Erasmus+. W dniach 18-25 maja mają okazję zapoznać się z polską kulturą i tradycją oraz spędzić czas wspólnie z  rówieśnikami z Polski.

    Podczas organizacji całego pobytu, kluczową rolę odgrywa współpraca z rodzicami, gdyż nasi goście mieszkają w domach uczniów- serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom goszczącym, które przyjęły do siebie dzieci i w ten sposób umożliwiły im najlepszy sposób poznania polskiej tradycji i obyczajów.  Funkcję rodzin goszczących pełnią: Julia Barabasz, Hania Budzyń, Gosia Kmieć, Antek Michalski, Hubert Wermiński i Kasia Woś.

    Bardzo doceniamy także zaangażowanie pozostałych rodziców, którzy przygotowują polskie przysmaki dla wszystkich uczestników Erasmusa- po zjedzeniu tych pyszności mamy siłę na realizację działań projektowych, gdyż plan pobytu jest dość intensywny- w Sieniawie i okolicach jest mnóstwo atrakcji, do których my jesteśmy przyzwyczajeni, a które zachwycają naszych gości. Podczas tych kilku dni skupiamy się na rozwoju kompetencji kluczowych uczniów (m.in. językowych, technologicznych, społecznych) oraz na zwiększeniu ich świadomości kulturowej.

    W niedzielę zorganizowaliśmy zajęcia integrujące w szkole oraz wspólny polski posiłek, a dzień zakończyliśmy zajęciami sportowymi na sieniawskim stadionie. W poniedziałek uczniowie zwiedzali szkołę w grupach międzynarodowych, następnie udaliśmy się na wycieczkę edukacyjną do zamku w Łańcucie. Wtorek rozpoczął się zajęciami w szkole- w programie Toonytool tworzyliśmy wspólnie plakaty przedstawiające polskie i hiszpańskie miasta, zaś hiszpańskie uczennice zaprezentowały tradycyjny taniec ze swojego kraju. Następnie udaliśmy się do Urzędu Miasta i Gminy Sieniawa, gdzie uczniowie spotkali się z Burmistrzem - Panem Witoldem Mrozkiem. Odwiedziliśmy także Pałac w Sieniawie, budynek CKSiR Sokół  oraz  Miejską Bibliotekę, gdzie zostaliśmy zapoznani z dziełami hiszpańskich pisarzy. Czas wolny uczestnicy planują sobie sami i bardzo cieszy nas to, że chętnie spotykają się również po zajęciach- bez względu na narodowość, nastolatki zawsze znajdą wspólne zainteresowania.

    Program kulturowy obejmował także wizytę w Nadleśnictwie- na trasie ścieżki dydaktycznej Radawa dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących polskich lasów, zaś Hiszpanie po raz pierwszy mieli okazję spróbować pieczonych na patyku kiełbasek. Środę uczniowie spędzili cały dzień w Krakowie, pod opieką naszego przewodnika pana Bartka. Ostatni dzień był okazją do zapoznania się z procesem produkcji drzwi w fabryce GRASP w Piganach oraz do zwiedzenia  Kościóła pw. WNMP i Krypty Czartoryskich. Uczniowie przygotowali także multimedialne prezentacje o swoich szkołach, miastach i krajach, po których podsumowaliśmy cały pobyt w Sieniawie w formie ewaluacji- zebraliśmy opinie uczestników na temat udziału w projekcie Erasmus+. Jak zwykle niezawodne rodziny goszczące, dbały o zapewnienie gościom rozrywki- tym razem w kręgielni Niagara w Szówsku (dziękujemy sponsorowi UKS Sokół za zorganizowanie tej imprezy integracyjnej oraz prezentów). W sobotę przed odlotem do domu, nasi goście zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce.

    Ostatni tydzień był dla wszystkich uczestników czasem intensywnych zajęć

    i bardzo pozytywnych emocji, które pozostaną z nami na długo, motywując do kontynuacji Planu Erasmusa naszej placówki. Ogromnie cieszy nas zadowolenie hiszpańskich gości, którzy chcieli zostać w Sieniawie jeszcze kilka dni dłużej... gdyż Sieniawa kojarzy się im nie tylko ze świetnym zapleczem sportowym i edukacyjnym, ale przede wszystkim z polską gościnnością, której doświadczali na każdym kroku- serdeczne podziękowania dla wszystkim uczniów, rodzin oraz sieniawskich instytucji, zaanagażowanych w międzynarodowe działania projektowe Erasmusa. Mamy nadzieję, że to doświadczenie i wspomnienia pozostaną długo w Waszej pamięci.

     

     

    Zespół projektowy

     

  • Dzień z życia wiejskiej zagrody
   • 🌾🐄 Dzień z życia wiejskiej zagrody 🐄🌾

   • 09.06.2024
   • W dniach 16 i 17 maja dzieci z zerówek grupa 0a i 0c były na wycieczce w zagrodzie ekologicznej „Międzyczas” w Cieplicach.

    Celem tego wyjazdu było przybliżenie wiedzy w zakresie ekologii i hodowli zwierząt. 🐖🐓 Dodatkową atrakcją wyjazdu były warsztaty kulinarne, podczas których dzieci robiły i piekły ciasteczka. 🍪👩‍🍳

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • liczba odwiedzin: 7278