• "Uśmiech w rytmie karnawału"

   • 27.01.2024
   • Dnia 22 stycznia 2024 roku hala sportowa naszej szkoły stała się areną niezapomnianej zabawy karnawałowej dedykowanej uczniom klas 0-3.

    Energiczne animatorki poprowadziły pasjonujące zajęcia z zumbą, zachęcając wszystkie dzieci do wspólnej zabawy i radosnego tańca. Kreatywność rozkwitała podczas malowania twarzy, gdzie barwne wzory i postacie z ulubionych bajek ożyły na buziach najmłodszych. Warsztaty tworzenia zwierzątek z baloników dostarczyły miłej rozrywki. W hali sportowej rozlegał się śmiech i radość, gdy dzieci z korzystały z nadmuchiwanej zjeżdżalni, doświadczając chwil beztroskiej zabawy. Wyjątkowym momentem był też gość specjalny - Niedźwiedź Polarny, który przyciągnął uwagę wszystkich swoją uroczą obecnością. Bal karnawałowy nie tylko dostarczył dzieciom niezapomnianych przeżyć, ale również umocnił więzi społeczności szkolnej, pozostawiając w sercach uczestników kolorowe wspomnienia tego wyjątkowego dnia.

  • Uczniowie z Turcji z wizytą w Sieniawie
   • Uczniowie z Turcji z wizytą w Sieniawie

   • 21.01.2024
   • 10 uczniów z tureckich szkół partnerskich Ilgi Fen Lisesi i Tani Kolejiz miasta Izmir, realizuje tygodniowy program pobytu w Szkole Podstawowej w Sieniawie im. T. Kościuszki, w ramach rewizyty projektu  Erasmus+. W dniach 09.01-16.01.2024r., mają oni okazję zapoznać się z polską kulturą i tradycją oraz spędzić czas wspólnie z rówieśnikami z Polski.

    Podczas organizacji całego pobytu, kluczową rolę odgrywa współpraca z rodzicami, gdyż nasi goście mieszkają w domach uczniów- serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom goszczącym, które przyjęły do siebie dzieci i w ten sposób umożliwiły im najlepszy sposób poznania polskiej tradycji i obyczajów.  Funkcję rodzin goszczących pełnią: Julia Ciurko, Marta Szpilka,   Igor Szykuła, Julia Wermińska, Laura Woś i Martyna Zytek. Organizację dodatkowych atrakcji dla uczniów umożliwił nam sponsor- Pan Krystian Woś, za co jestesmy bardzo wdzięczni.

    Wizytę w Polsce nasi goście rozpoczęli od zwiedzenia Krakowa, pod czujnym okiem Pana Bartka Łańcuckiego. Środa była okazją do poznania szkoły oraz Sieniawy- w Bibliotece Publicznej zostaliśmy zapoznani z dziełami tureckich pisarzy, zwiedziliśmy także Kościół pw. WNMP, Kryptę Czartoryskich oraz Urząd Miasta i Gminy Sieniawa, gdzie zostaliśmy ciepło przyjęci przez Burmistrza Adama Wosia, któremu serdecznie dziekujemy za pomoc przy organizacji transportu dla wszystkich uczniów, realizujących program kulturowy.  Czwartek spędziliśmy w  Nadleśnictwie, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących polskich lasów, zaś tureccy uczniowie po raz pierwszy mieli także okazję wziąć udział w kuligu w Radawie (z pewnością było to najciekawsze dla nich doświadczenie tego dnia). Dzień zakończyliśmy przy ognisku, przygotowanym przez Nadleśnictwo Sieniawa- było pysznie!

  • Nauka chińskiego w SP Sieniawa
   • Tajemnica opanowania: droga do mistrzostwa w nauce języka chińskiego

   • 11.01.2024
   • Niepowtarzalność, a tym samym niezwykłość naszych uczniów wyraża się w tym, że nie da się ich skopiować w całym województwie. Wszak jest to jedyna szkoła, gdzie można zaczerpnąć bezpłatnej nauki tak niszowego języka.

     

    Na kółku z języka chińskiego, z okazji Nowego Roku, powstał materiał prezentujący umiejętności zdobyte w pocie czoła przez 2 grupy uczniów na dwóch poziomach zaawansowania. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie udowadnia, że dokonywanie rzeczy niemożliwych potrzebuje jedynie odrobinę więcej czasu. Brawo dla nich za podjęcie wyzwania i trwanie w nim, wszak pokazują, że możemy osiągnąć wszystko co tylko chcemy, jeśli wytrwale dążymy do celu.

    Barbara Frączek

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • liczba odwiedzin: 1528