• Święto Niepodległości 2023
   • Uczczenie 105. rocznicy odzyskania niepodległości w Sieniawie

   • 18.11.2023
   • W tym roku społeczność naszej szkoły – uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele uczestniczyli w gminnych obchodach 105. rocznicy odzyskania niepodległości Polski. 

    Uroczystości rozpoczęły się od podniosłego momentu odśpiewania hymnu państwowego oraz podniesienia flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt przed budynkiem CKSiR "Sokół" w Sieniawie. Następnie, w sali widowiskowej centrum kultury, odbył się wzruszający i pełen patriotyzmu koncert piosenki patriotycznej. Koncert pod hasłem "Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć" zgromadził liczną publiczność i był wyrazem głębokiego szacunku dla historii naszego narodu. Program przygotowany przez społeczność naszej Szkoły - uczniów, nauczycieli i rodziców - zasłużył na gorące brawa.
    Na uroczystości nie zabrakło Burmistrza MiG Sieniawa pana Adama Wosia, przewodniczącej Rady Gminy pani Danuty Król, sekretarz gminy pani Barbary Matyja oraz z-cy burmistrza pana Sebastiana Padiaska. Uroczystość prowadzili Dyrektor szkoły p. Jadwiga Majcher oraz p. Romuald Górski. Uczniów przygotowały panie Iwona Kołtowska i Genowefa Wikiera. O scenografię zadbał p. Bogusław Bartuś.
    Wydarzenie to było nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale również momentem edukacji historycznej i kształtowania świadomości narodowej wśród młodego pokolenia.

    Serdeczne podziękowania dla wszystkich artystów, ich opiekunów oraz wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia.

    Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości rozpoczęły się w naszej Szkole już w piątek, 10 listopada, na dzień przed oficjalnymi gminnymi uroczystościami. W tym dniu, o godzinie 11:11, uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się w różnych miejscach szkoły, aby z wielkim uroczystością i wzruszeniem odśpiewać Hymn Polski. Ten doniosły moment został uwieczniony na filmie, który zmontował Jacek Goch, uczeń klasy 6 b, dając wszystkim możliwość ponownego przeżycia tej ważnej chwili.

    Film prezentuje - Hymn Polski w wykonaniu uczniów naszej Szkoły

     

    Poza tym uczniowie klasy 6 b pod opieką Pani Agnieszki Szykuły przygotowali recytacje patriotycznych wierszy. Ich zaangażowanie i talent artystyczny pozwoliły na głębokie przeżycie wartości patriotycznych. Film został zmontowany przez Dariusza Nowaka, ucznia klasy 8 a, co umożliwia nam wszystkim wspólne oglądnięcie tych ciekawych recytacji.

    Film prezentuje interpretacje wierszy patriotycznych w wykonaniu uczniów kl. VI.

  • Warsztaty chemiczne dla przedszkolaków
   • Warsztaty chemiczne dla przedszkolaków

   • 18.11.2023
   • Dnia 7 listopada 2023 r., nasze przedszkolaki 👩‍🔬 miały wyjątkową okazję uczestniczyć w inspirujących warsztatach chemicznych 🧪. Dzieci miały szansę doświadczyć nauki w praktyce dzięki fascynującym eksperymentom przygotowanym przez przedstawiciela firmy Pixel. Każdy z pokazów był nie tylko pouczający, ale i spektakularny, wywołując u dzieci zachwyt i ciekawość. 

    Chcemy serdecznie podziękować Pani Justynie Kaciubie za pomoc w zorganizowaniu tych niezapomnianych warsztatów. Dzięki takim inicjatywom nasze przedszkolaki mają szansę rozwijać swoje zainteresowania naukowe już od najmłodszych lat.

    Film ilustruje pokaz chemiczny dla przedszkolaków.

  • Ślubowanie pierwszoklasistów 2023
   • ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM, DBAĆ O DOBRE IMIĘ SWOJEJ KLASY I SZKOŁY…

   • 04.11.2023
   • Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. 26 października 2023 r. w sali CKSiR ,,Sokół” w Sieniawie odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki.

    W tym roku przystąpiło do niej 63 uczniów. Pierwszoklasiści podczas występu pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły- Jadwigę Majcher. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Na zakończenie uroczystości otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od rodziców.

    To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • liczba odwiedzin: 7277