• DISNEY DAYS- obchody Dni Disneya
   • DISNEY DAYS- obchody Dni Disneya w naszej szkole

   • 29.10.2023
   • W piątek 27 października, sala widowiskowa sieniawskiego Sokoła zapełniła się uczniami ubranymi w motywy z bajek Disneya, trzymających w ręku maskotki  ulubionych postaci- tak świętowaliśmy tegoroczny Dzień Języków Obcych, łącząc go z 100. rocznicą powstania The Walt Disney Company

    Nauczyciele języków obcych z terenu Miasta i Gminy Sieniawa połączyli swoje umiejętności i pomysły, by uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych mogli się  zintegrować i wspólnie świętować- wszak wszystkie dzieci (i większość dorosłych) uwielbiają bajki Disneya! Panie Barbara Frączek i Anna Hałoń ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie, sprawnie koordynowały całe wydarzenie.
    W dniach 23-26 października, uczniowie wzięli udział w zajęciach z języków obcych, poświęconych tematyce Disneya, w zależności od wieku uczniów, zajęcia obejmowały  kolorowanki, tworzenie masek, quizy, zabawy językowe czy zapoznanie z postacią Walta Disneya.
    Wielki finał 27 października przyniósł mnóstwo niesamowitych emocji, zarówno po stronie uczestników, jak i widowni, podziwiającej tańce, scenki tematyczne i piękne bajkowe piosenki.
    Nasza szkoła przygotowała piosenki oraz tańce z filmów „Kraina lodu” „Pocahontas” i „Vaiana”  (przygotowały Panie Małgorzata Świąder i Barbara Frączek).
    Uczniowie reprezentujący każdą placówkę mieli także okazję wziąć udział w grze terenowej na terenie Sieniawy, przygotowanej przez Pana Łańcuckiego w aplikacji „Actionbound”- zadania dotyczyły tematyki Disneya i łączyły zabawę z wykorzystaniem technologii w celach edukacyjnych.
    Wszyscy opiekunowie otrzymali dyplomy i upominki dla swoich uczniów, przygotowane przez Panią Annę Hałoń, która opracowała także scenariusz całej uroczystości, urozmaicony ciekawostkami z życia i działalności Disneya. Wręczyliśmy także dyplomy dla laureatów konkursu z j. angielskiego „The Spelling Champion- Mistrz Literowania”. Dekoracje to zasługa Pana Bogdana Bartusia- Dziękujemy!
    Dziękujemy serdecznie Wam- Uczestnikom ze wszystkich naszych szkół, za piękne występy, za prezentację Waszych talentów tanecznych, wokalnych i aktorskich- dzięki Wam przenieśliśmy się choć na moment w niesamowity bajeczny świat. W szkole- tak jak i w życiu- współpraca zawsze przynosi niesamowite efekty.  Do zobaczenia za rok :)

    Zespół Nauczycieli Języków Obcych

     

  • ERASMUS+ W TURCJI
   • ERASMUS+ W TURCJI

   • 23.10.2023
   • Kolejne doświadczenie z Erasmusem rozpoczęte - tym razem 12 uczniów Szkoły Podstawowej w Sieniawie udało się do tureckiego miasta Izmir, gdzie mieści się nasza szkoła partnerska Ilgi Fen Lisesi. Wyjazd jest w całości dofinansowany z funduszy otrzymanych przez nas z Akredytacji Erasmusa. Uczniowie mieszkają u rodzin goszczących, by dzięki temu lepiej poznać kulturę i tradycje tureckie.


    Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od części oficjalnej w szkole, gdzie wysłuchaliśmy zarówno hymnu tureckiego jak i polskiego, następnie udaliśmy się na zajęcia integracyjne i językowe, zwiedzając przy okazji budynek szkolny. Popołudnie spędziliśmy na safari, gdzie mogliśmy obserwować życie miejscowych flamingów. We wtorek wybraliśmy się do nadmorskiego miasteczka Foca, a nasz dzień zakończyliśmy plażowaniem.

    Ostatnie dni pobytu upłynęły nam na integracji z miejscowymi uczniami, podczas realizacji bogatego programu kulturowego w Izmirze- mimo tego, że jest to nowoczesna metropolia, posiada ona także mnóstwo zabytkow i historycznych skarbów. Rozpoczęliśmy od udziału w prezentacji, dotyczącej wielokulturowości tego miasta, następnie zwiedziliśmy jego starożytną część Agorę oraz Muzeum Ataturka- pierwszego prezydenta Turcji, postaci szczególnie szanowanej przez turecki naród. Udaliśmy się także do tradycyjnej tureckiej wioski, słynącej z ręcznego wyrabiania Oczu Proroka- symbolu szczęścia, niezwykle popularnego w tym kraju. Największym  skarbem Turcji są jej przede wszytskim mieszkańcy- nasi gospodarze są niezwykle gościnni i troskliwi, pomimo różnych kultur, zwyczajów i religii, świetnie się dogadujemy.

    Naszym ostatnim przystankiem jest stolica- Ankara, gdzie udaliśmy się do słynnego meczetu Kocatepe oraz do Mauzoleum Ataturka i Muzeum Historii Naturalnej.  

    Wracamy do domu z mnóstwem niezapomnianych doświadczeń i wspomnień, przygotowując się do rewizyty naszych partnerów w styczniu- marzeniem tamtejszych uczniów jest zobaczenie śniegu…. więc wpisujemy to w nasz sieniawski plan zwiedzania:)

  • Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej w Sieniawie
   • Uroczyste świętowanie Dnia Edukacji Narodowej w Sieniawie

   • 22.10.2023
   • 13.10.2023 r. w sali widowiskowej centrum kultury, społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie świętowała Dzień Edukacji Narodowej. To był piękny dzień, wypełniony radością , śmiechem 😂, pięknymi życzeniami 💌 i chwilami wzruszeń.

    Obchody 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyły się bardzo uroczyście 🎈. Uczniowie z klas V przedstawili współczesną wersję 'Kopciuszka' , ilustrującą znaczenie edukacji w życiu każdego człowieka. Następnie, grupa dziewcząt z klasy VI i VII zaprezentowała swój talent akrobatyczny 🤸‍♀️ oraz muzyczny 🎵. Dzień ten obfitował w radość, wspólną życzliwość i wdzięczność 🙏.

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie przygotowali coś specjalnego dla swoich nauczycieli. Zaśpiewali piosenkę "Serdeczne życzenia", chcąc podziękować za cały trud włożony w ich edukację. To ich sposób, by przekazać pozytywne emocje i życzenia. Zachęcamy do obejrzenia tego sympatycznego występu! 😊

  • Święto Pieczonego Ziemniaka: Jesienna lekcja przyrody i zabawa w lesie
   • Święto Pieczonego Ziemniaka: Jesienna lekcja przyrody i zabawa w lesie

   • 11.10.2023
   •  4 października 2023 roku, z okazji powitania jesieni i obchodów Święta Pieczonego Ziemniaka, uczniowie klas zerowych ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie przeżyli niecodzienne chwile. 

    W towarzystwie wychowawcy i rodziców udali się do lasu na Witoldówkę, gdzie miała miejsce specjalna lekcja przyrody. Lekcję przygotowali dla nas pracownicy Nadleśnictwa Sieniawa: pani Marta Sęk oraz pan Przemysław Pawłowski. 
    Podczas spaceru leśnym szlakiem, dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat przygotowania roślin i zwierząt do nadchodzącej zimy. Nie zabrakło też licznych atrakcji. Uczestnicy wzięli udział w wesołych zabawach, takich jak rzut ziemniakiem do celu, przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną, czy też skoki w workach. Dzieci wykonały również piękne jesienne prace plastyczne.
    Warto podkreślić, że impreza nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania Nadleśnictwa oraz pana Daniela Czyża, który przygotował dla nas smakowity poczęstunek w postaci pieczonej kiełbaski i ziemniaków. Za to serdecznie im dziękujemy.
    Humory i pogoda dopisały, dzięki czemu zabawa była znakomita i na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników. To była nie tylko świetna okazja do nauki, ale również do integracji i dobrej zabawy na łonie natury. Takie wydarzenia są ważnym elementem edukacji, pozwalającym na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy i umiejętności społecznych w nietypowym otoczeniu.Ten typ nauki może znacząco wpłynąć na zainteresowania i postawy dzieci wobec nauki i środowiska.

     

  • Aktywnie wspieramy inicjatywy na rzecz środowiska
   • Aktywnie wspieramy inicjatywy na rzecz środowiska

   • 08.10.2023
   • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki chętnie biorą udział w akcjach ekologicznych. W ostatnich dniach września uczniowie klasy VB, VIA, VIIA, VIIB wraz z wychowawcami przyłączyli się do akcji "Sprzątania Świata", której celem jest wspólne dbanie o środowisko. 

     Już po raz trzeci uczestniczymy w akcji "SadziMY". Pierwsze drzewka zasadzono na placu szkolnym trzy lata temu przez uczniów klasy IVA, IVB. 3 października bieżącego roku klasy VB i VIIB z wychowawcami spotkały się z pracownikiem Nadleśnictwa Sieniawa, który przekazał uczniom sadzonki drzew i przeprowadził ciekawą prelekcje na temat lasu. Cała społeczność szkolna wykazuje się dbałością o najbliższe otoczenie.

  • Dzień Chłopaka w remizie OSP w Sieniawie
   • Dzień Chłopaka w remizie OSP w Sieniawie

   • 04.10.2023
   • 29 września 2023 roku Sieniawa stała się miejscem niezwykłego wydarzenia. Dzięki wsparciu Rodziców, uczniowie klasy II b, pod opieką swojej wychowawczyni, postanowili świętować Dzień Chłopaka w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczniowie mieli okazję nie tylko zwiedzić samą remizę, ale również przyjrzeć się z bliska sprzętowi ratowniczemu.  

     Dzięki opowieściom doświadczonych strażaków, dzieci dowiedziały się, jak ważna i odpowiedzialna jest praca tych bohaterskich ludzi. Jednak to nie koniec niespodzianek! Kolejnym punktem programu było spotkanie z Panią policjantką. Przypomniała ona młodym ludziom o bezpieczeństwie na drodze, a także podzieliła się radami na temat roztropnego korzystania z komputera. Dzień pełen wrażeń zakończył się wspólnymi zabawami na świeżym powietrzu. A co by to był za piknik bez smakołyków? Rodzice przygotowali dla dzieci pieczone ziemniaki i kiełbaski. Na koniec, pamiętając o specjalnej okazji, dziewczynki wręczyły chłopcom pamiątkowe dyplomy i słodycze. Był to dzień pełen emocji, wesołych chwil i nowych doświadczeń, a do tego wszystko odbywało się przy pięknej, słonecznej pogodzie.

  • Dzień z Aniołami Stróżami!
   • Dzień z Aniołami Stróżami!

   • 03.10.2023
   • Z radością informujemy, że 2 października nasza szkoła zamieniła się w niebiańską przystań pełną Aniołów! To wyjątkowy dzień, kiedy świętowaliśmy Wspomnienie Aniołów Stróżów. Dzieci z klas 1-3 oddały hołd tym nieziemskim opiekunom (które strzegą nas każdego dnia) poprzez twórcze prace plastyczne, ukazujące Aniołów Stróżów w pełnej okazałości. Ale to nie wszystko! Zaszczyciły nas wizyty Aniołów z lizakiem i obrazkiem w ręku, rozdając te małe upominki jako symbole dobroci i opiekuńczości.  
    Tego dnia przypomniano nam wszystkim, jak ważna jest dobroć i jak cenne jest mieć na co dzień obok siebie Niebieskiego Opiekuna. Moim zdaniem, takie wydarzenia wzmacniają poczucie wspólnoty i pomagają w kształtowaniu pozytywnych wartości u naszych uczniów.

    Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wyjątkowego dnia, która już niedługo pojawi się na naszej stronie. Nie przegapcie!

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • liczba odwiedzin: 7281