• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022-23
   • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022-23

   • 28.07.2023
   • Jak zwykle, uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się od Mszy Świętej. Następnie uczniowie klas I-III udali się do budynku szkoły na spotkanie ze swoimi wychowawcami. Uczniowie klas starszych wraz z wychowawcami i nauczycielami zgromadzili się w sali widowiskowej CKSiR „Sokół”.Uczniowie klas ósmych przekazali sztandar szkoły uczniom klas siódmych.  Potem głos zabrała Pani Dyrektor Jadwiga Majcher, która powitała gości, w tym Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa Pana Adama Wosia, rodziców, nauczycieli i uczniów. Następnie zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach kuratoryjnych, szkolnych oraz zawodach sportowych, a także uzyskali wysokie wyniki w nauce.W dalszej części uroczystości, odchodzący ze szkoły uczniowie klas ósmych zaprezentowali swój własny program artystyczny.Podczas uroczystości pożegnaliśmy także inne osoby: przewodniczącą Rady Rodziców Panią Martę Chamik, wiceprzewodniczącego Rady Rodziców Pana Krzysztofa Bartusia oraz wieloletniego pracownika naszej szkoły Panią Halinę Siedlarz.

  • Wycieczka edukacyjna zerówki
   • Wycieczka edukacyjna kl. "0"

   • 28.07.2023
   • 18 kwietnia 2023 r. dzieci z klasy 0c Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie pod opieką wychowawczyni i rodziców pani Kasi Rusinek i Ani Łopuch odwiedziły Zagrodę Edukacyjną w gospodarstwie agroturystycznym „W Międzyczasie”,”, w Cieplicach.  Na miejscu grupa została przywitana przez właścicielkę zagrody panią Elżbietę Starzak, która niezwykle ciekawie i profesjonalnie opowiedziała o zwierzętach zamieszkujących tzw. mini-mini zoo.  Dzieci miały okazję samodzielnie nakarmić zwierzęta i obejrzeć je z bliska. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci. Kiedy dzieci zwiedziły ogród i nakarmiły zwierzęta, pani Elżbieta zaprosiła wszystkich do pięknej chaty, gdzie mali kucharze samodzielnie przygotowali i upiekli ciasteczka, które następnie mogli zjeść ze smakiem, popijając ciepłą herbatą, a resztę smakołyków dzieci zabrały ze sobą, aby poczęstować rodziców i rodzeństwo. A koniec pobytu w Zagrodzie Edukacyjnej wszyscy udali się do tamtejszego maleńkiego muzeum, aby obejrzeć dawno używane sprzęty. Były wśród nich maszyny rolnicze i rzemieślnicze, narzędzia codziennego użytku, meble, stary wóz oraz eksponaty sztuki ludowej. Około 13.00 zadowoleni i uśmiechnięci wycieczkowicze wrócili do szkoły. Wyjazd był bardzo ciekawy i pasjonujący, a dzieci na pewno długo będą pamiętać ten dzień.

     

  • Tadeusz Kościuszko nobilituje Bartosza Głowackiego
   • Dzień Patrona

   • 28.07.2023
   • W pierwszym dniu obchodów Dnia Patrona uczniowie prezentowali swoje umiejętności w ramach szkolnej zabawy „Mam talent”. Na początku po rozdaniu nagród za konkurs plastyczny na temat Patrona szkoły został zaprezentowany spektakl „Kopciuszek” w wykonaniu Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką Pani Reginy Krzemińskiej Oglądnij prezentację  >>>

    „W ramach prezentacji talentów uczniowskich, klasa III a, pod kierunkiem Pani Elżbiety Majcher, zaprezentowała występ akrobatyczno-taneczny.” Oglądnij film>>>

    Drugi dzień Święta Patrona Szkoły- 7 czerwca 2023 r. rozpoczął się od udziału całej społeczności szkolnej w uroczystej Mszy Świętej. Dalsze obchody odbywały się w sali CKSiR „Sokół„. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Pan Adam Woś, Z- ca Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa Pan Sebastian Padiasek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Marta Chamik.

    Podczas uroczystości rozdano nagrody za udział w multimedialnym konkursie o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki oraz Międzyklasowym Konkursie Wiedzy o Patronie, a także konkursie multimedialnym o dobroczyńczy naszej szkoły Kazimierzu Michalskim.

    Przedstawiono wyróżnione prezentacje w wykonaniu Julii Dziki z kl. VI b i Sebastiana Bartusia z kl. VIII c.

    Na chwilę przeniesiono się też w czasy, w których żył Patron naszej szkoły Tadeusz Kościuszko. Uczniowie przygotowani przez Panię Ewę Pieniecką i Iwonę Kołtowską, w przedstawieniu teatralnym, przybliżyli Jego postać. Oglądnij prezentację>>>

    Na scenie pojawiły się też laureatki Powiatowego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej.  Dalsza część uroczystości to udział w Ogólnopolskim Projekcie Profilaktycznym ” Nie zmarnuj swojego życia” w wykonaniu hip- hopowego zespołu #RYMcerze.

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • liczba odwiedzin: 5934