• Stypendia im. Kazimierza Michalskiego
   • Stypendia im. Kazimierza Michalskiego za r. szkol. 2022/23

   • 06.12.2023
   • Po raz dwunasty Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Sieniawie przyznało uczniom i absolwentom stypendia im. Kazimierza Michalskiego za bardzo dobre wyniki w nauce lub wybitne osiągnięcia.  

    Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 1 grudnia 2023 roku. 84 uczniów, którzy w roku szkolnym 2022/2023 spełnili warunki uprawniające do otrzymania stypendium – średnia ocen co najmniej 5.00 i przynajmniej bardzo dobre zachowanie - zostało uhonorowanych podczas ceremonii, która odbyła się w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie. Zgromadzeni goście mogli podziwiać dumnych uczniów i ich rodziców kiedy z rąk Prezesa Stowarzyszenia Pana Krzysztofa Kolasy oraz Pani Małgorzaty Pisarczyk odebrali gratulacje i dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium.

    Więcej informacji >>>

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia
   • 🐻 Światowy Dzień Pluszowego Misia 🧸

   • 03.12.2023
   • W tym wyjątkowym dniu, miłośnicy pluszowych przyjaciół z klas 0a, 0b, i 0c spotkali się w magicznym miejscu pełnym historii i przygód - w Bibliotece Publicznej w Sieniawie! Był to dzień pełen radości, uśmiechów i przytulania naszych ulubionych misiów. 📚✨

    NASZ BOHATER

  • Święto Niepodległości 2023
   • Uczczenie 105. rocznicy odzyskania niepodległości w Sieniawie

   • 18.11.2023
   • W tym roku społeczność naszej szkoły – uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele uczestniczyli w gminnych obchodach 105. rocznicy odzyskania niepodległości Polski. 

    Uroczystości rozpoczęły się od podniosłego momentu odśpiewania hymnu państwowego oraz podniesienia flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt przed budynkiem CKSiR "Sokół" w Sieniawie. Następnie, w sali widowiskowej centrum kultury, odbył się wzruszający i pełen patriotyzmu koncert piosenki patriotycznej. Koncert pod hasłem "Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć" zgromadził liczną publiczność i był wyrazem głębokiego szacunku dla historii naszego narodu. Program przygotowany przez społeczność naszej Szkoły - uczniów, nauczycieli i rodziców - zasłużył na gorące brawa.
    Na uroczystości nie zabrakło Burmistrza MiG Sieniawa pana Adama Wosia, przewodniczącej Rady Gminy pani Danuty Król, sekretarz gminy pani Barbary Matyja oraz z-cy burmistrza pana Sebastiana Padiaska. Uroczystość prowadzili Dyrektor szkoły p. Jadwiga Majcher oraz p. Romuald Górski. Uczniów przygotowały panie Iwona Kołtowska i Genowefa Wikiera. O scenografię zadbał p. Bogusław Bartuś.
    Wydarzenie to było nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale również momentem edukacji historycznej i kształtowania świadomości narodowej wśród młodego pokolenia.

    Serdeczne podziękowania dla wszystkich artystów, ich opiekunów oraz wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia.

    Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości rozpoczęły się w naszej Szkole już w piątek, 10 listopada, na dzień przed oficjalnymi gminnymi uroczystościami. W tym dniu, o godzinie 11:11, uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się w różnych miejscach szkoły, aby z wielkim uroczystością i wzruszeniem odśpiewać Hymn Polski. Ten doniosły moment został uwieczniony na filmie, który zmontował Jacek Goch, uczeń klasy 6 b, dając wszystkim możliwość ponownego przeżycia tej ważnej chwili.

    Film prezentuje - Hymn Polski w wykonaniu uczniów naszej Szkoły

     

    Poza tym uczniowie klasy 6 b pod opieką Pani Agnieszki Szykuły przygotowali recytacje patriotycznych wierszy. Ich zaangażowanie i talent artystyczny pozwoliły na głębokie przeżycie wartości patriotycznych. Film został zmontowany przez Dariusza Nowaka, ucznia klasy 8 a, co umożliwia nam wszystkim wspólne oglądnięcie tych ciekawych recytacji.

    Film prezentuje interpretacje wierszy patriotycznych w wykonaniu uczniów kl. VI.

  • Warsztaty chemiczne dla przedszkolaków
   • Warsztaty chemiczne dla przedszkolaków

   • 18.11.2023
   • Dnia 7 listopada 2023 r., nasze przedszkolaki 👩‍🔬 miały wyjątkową okazję uczestniczyć w inspirujących warsztatach chemicznych 🧪. Dzieci miały szansę doświadczyć nauki w praktyce dzięki fascynującym eksperymentom przygotowanym przez przedstawiciela firmy Pixel. Każdy z pokazów był nie tylko pouczający, ale i spektakularny, wywołując u dzieci zachwyt i ciekawość. 

    Chcemy serdecznie podziękować Pani Justynie Kaciubie za pomoc w zorganizowaniu tych niezapomnianych warsztatów. Dzięki takim inicjatywom nasze przedszkolaki mają szansę rozwijać swoje zainteresowania naukowe już od najmłodszych lat.

    Film ilustruje pokaz chemiczny dla przedszkolaków.

  • Ślubowanie pierwszoklasistów 2023
   • ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM, DBAĆ O DOBRE IMIĘ SWOJEJ KLASY I SZKOŁY…

   • 04.11.2023
   • Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. 26 października 2023 r. w sali CKSiR ,,Sokół” w Sieniawie odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki.

    W tym roku przystąpiło do niej 63 uczniów. Pierwszoklasiści podczas występu pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły- Jadwigę Majcher. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Na zakończenie uroczystości otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od rodziców.

    To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

  • DISNEY DAYS- obchody Dni Disneya
   • DISNEY DAYS- obchody Dni Disneya w naszej szkole

   • 29.10.2023
   • W piątek 27 października, sala widowiskowa sieniawskiego Sokoła zapełniła się uczniami ubranymi w motywy z bajek Disneya, trzymających w ręku maskotki  ulubionych postaci- tak świętowaliśmy tegoroczny Dzień Języków Obcych, łącząc go z 100. rocznicą powstania The Walt Disney Company

    Nauczyciele języków obcych z terenu Miasta i Gminy Sieniawa połączyli swoje umiejętności i pomysły, by uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych mogli się  zintegrować i wspólnie świętować- wszak wszystkie dzieci (i większość dorosłych) uwielbiają bajki Disneya! Panie Barbara Frączek i Anna Hałoń ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie, sprawnie koordynowały całe wydarzenie.
    W dniach 23-26 października, uczniowie wzięli udział w zajęciach z języków obcych, poświęconych tematyce Disneya, w zależności od wieku uczniów, zajęcia obejmowały  kolorowanki, tworzenie masek, quizy, zabawy językowe czy zapoznanie z postacią Walta Disneya.
    Wielki finał 27 października przyniósł mnóstwo niesamowitych emocji, zarówno po stronie uczestników, jak i widowni, podziwiającej tańce, scenki tematyczne i piękne bajkowe piosenki.
    Nasza szkoła przygotowała piosenki oraz tańce z filmów „Kraina lodu” „Pocahontas” i „Vaiana”  (przygotowały Panie Małgorzata Świąder i Barbara Frączek).
    Uczniowie reprezentujący każdą placówkę mieli także okazję wziąć udział w grze terenowej na terenie Sieniawy, przygotowanej przez Pana Łańcuckiego w aplikacji „Actionbound”- zadania dotyczyły tematyki Disneya i łączyły zabawę z wykorzystaniem technologii w celach edukacyjnych.
    Wszyscy opiekunowie otrzymali dyplomy i upominki dla swoich uczniów, przygotowane przez Panią Annę Hałoń, która opracowała także scenariusz całej uroczystości, urozmaicony ciekawostkami z życia i działalności Disneya. Wręczyliśmy także dyplomy dla laureatów konkursu z j. angielskiego „The Spelling Champion- Mistrz Literowania”. Dekoracje to zasługa Pana Bogdana Bartusia- Dziękujemy!
    Dziękujemy serdecznie Wam- Uczestnikom ze wszystkich naszych szkół, za piękne występy, za prezentację Waszych talentów tanecznych, wokalnych i aktorskich- dzięki Wam przenieśliśmy się choć na moment w niesamowity bajeczny świat. W szkole- tak jak i w życiu- współpraca zawsze przynosi niesamowite efekty.  Do zobaczenia za rok :)

    Zespół Nauczycieli Języków Obcych

     

  • ERASMUS+ W TURCJI
   • ERASMUS+ W TURCJI

   • 23.10.2023
   • Kolejne doświadczenie z Erasmusem rozpoczęte - tym razem 12 uczniów Szkoły Podstawowej w Sieniawie udało się do tureckiego miasta Izmir, gdzie mieści się nasza szkoła partnerska Ilgi Fen Lisesi. Wyjazd jest w całości dofinansowany z funduszy otrzymanych przez nas z Akredytacji Erasmusa. Uczniowie mieszkają u rodzin goszczących, by dzięki temu lepiej poznać kulturę i tradycje tureckie.


    Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od części oficjalnej w szkole, gdzie wysłuchaliśmy zarówno hymnu tureckiego jak i polskiego, następnie udaliśmy się na zajęcia integracyjne i językowe, zwiedzając przy okazji budynek szkolny. Popołudnie spędziliśmy na safari, gdzie mogliśmy obserwować życie miejscowych flamingów. We wtorek wybraliśmy się do nadmorskiego miasteczka Foca, a nasz dzień zakończyliśmy plażowaniem.

    Ostatnie dni pobytu upłynęły nam na integracji z miejscowymi uczniami, podczas realizacji bogatego programu kulturowego w Izmirze- mimo tego, że jest to nowoczesna metropolia, posiada ona także mnóstwo zabytkow i historycznych skarbów. Rozpoczęliśmy od udziału w prezentacji, dotyczącej wielokulturowości tego miasta, następnie zwiedziliśmy jego starożytną część Agorę oraz Muzeum Ataturka- pierwszego prezydenta Turcji, postaci szczególnie szanowanej przez turecki naród. Udaliśmy się także do tradycyjnej tureckiej wioski, słynącej z ręcznego wyrabiania Oczu Proroka- symbolu szczęścia, niezwykle popularnego w tym kraju. Największym  skarbem Turcji są jej przede wszytskim mieszkańcy- nasi gospodarze są niezwykle gościnni i troskliwi, pomimo różnych kultur, zwyczajów i religii, świetnie się dogadujemy.

    Naszym ostatnim przystankiem jest stolica- Ankara, gdzie udaliśmy się do słynnego meczetu Kocatepe oraz do Mauzoleum Ataturka i Muzeum Historii Naturalnej.  

    Wracamy do domu z mnóstwem niezapomnianych doświadczeń i wspomnień, przygotowując się do rewizyty naszych partnerów w styczniu- marzeniem tamtejszych uczniów jest zobaczenie śniegu…. więc wpisujemy to w nasz sieniawski plan zwiedzania:)

  • Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej w Sieniawie
   • Uroczyste świętowanie Dnia Edukacji Narodowej w Sieniawie

   • 22.10.2023
   • 13.10.2023 r. w sali widowiskowej centrum kultury, społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie świętowała Dzień Edukacji Narodowej. To był piękny dzień, wypełniony radością , śmiechem 😂, pięknymi życzeniami 💌 i chwilami wzruszeń.

    Obchody 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyły się bardzo uroczyście 🎈. Uczniowie z klas V przedstawili współczesną wersję 'Kopciuszka' , ilustrującą znaczenie edukacji w życiu każdego człowieka. Następnie, grupa dziewcząt z klasy VI i VII zaprezentowała swój talent akrobatyczny 🤸‍♀️ oraz muzyczny 🎵. Dzień ten obfitował w radość, wspólną życzliwość i wdzięczność 🙏.

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie przygotowali coś specjalnego dla swoich nauczycieli. Zaśpiewali piosenkę "Serdeczne życzenia", chcąc podziękować za cały trud włożony w ich edukację. To ich sposób, by przekazać pozytywne emocje i życzenia. Zachęcamy do obejrzenia tego sympatycznego występu! 😊

  • Święto Pieczonego Ziemniaka: Jesienna lekcja przyrody i zabawa w lesie
   • Święto Pieczonego Ziemniaka: Jesienna lekcja przyrody i zabawa w lesie

   • 11.10.2023
   •  4 października 2023 roku, z okazji powitania jesieni i obchodów Święta Pieczonego Ziemniaka, uczniowie klas zerowych ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie przeżyli niecodzienne chwile. 

    W towarzystwie wychowawcy i rodziców udali się do lasu na Witoldówkę, gdzie miała miejsce specjalna lekcja przyrody. Lekcję przygotowali dla nas pracownicy Nadleśnictwa Sieniawa: pani Marta Sęk oraz pan Przemysław Pawłowski. 
    Podczas spaceru leśnym szlakiem, dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat przygotowania roślin i zwierząt do nadchodzącej zimy. Nie zabrakło też licznych atrakcji. Uczestnicy wzięli udział w wesołych zabawach, takich jak rzut ziemniakiem do celu, przeciąganie liny, zabawy z chustą animacyjną, czy też skoki w workach. Dzieci wykonały również piękne jesienne prace plastyczne.
    Warto podkreślić, że impreza nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania Nadleśnictwa oraz pana Daniela Czyża, który przygotował dla nas smakowity poczęstunek w postaci pieczonej kiełbaski i ziemniaków. Za to serdecznie im dziękujemy.
    Humory i pogoda dopisały, dzięki czemu zabawa była znakomita i na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników. To była nie tylko świetna okazja do nauki, ale również do integracji i dobrej zabawy na łonie natury. Takie wydarzenia są ważnym elementem edukacji, pozwalającym na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy i umiejętności społecznych w nietypowym otoczeniu.Ten typ nauki może znacząco wpłynąć na zainteresowania i postawy dzieci wobec nauki i środowiska.

     

  • Aktywnie wspieramy inicjatywy na rzecz środowiska
   • Aktywnie wspieramy inicjatywy na rzecz środowiska

   • 08.10.2023
   • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki chętnie biorą udział w akcjach ekologicznych. W ostatnich dniach września uczniowie klasy VB, VIA, VIIA, VIIB wraz z wychowawcami przyłączyli się do akcji "Sprzątania Świata", której celem jest wspólne dbanie o środowisko. 

     Już po raz trzeci uczestniczymy w akcji "SadziMY". Pierwsze drzewka zasadzono na placu szkolnym trzy lata temu przez uczniów klasy IVA, IVB. 3 października bieżącego roku klasy VB i VIIB z wychowawcami spotkały się z pracownikiem Nadleśnictwa Sieniawa, który przekazał uczniom sadzonki drzew i przeprowadził ciekawą prelekcje na temat lasu. Cała społeczność szkolna wykazuje się dbałością o najbliższe otoczenie.

  • Dzień Chłopaka w remizie OSP w Sieniawie
   • Dzień Chłopaka w remizie OSP w Sieniawie

   • 04.10.2023
   • 29 września 2023 roku Sieniawa stała się miejscem niezwykłego wydarzenia. Dzięki wsparciu Rodziców, uczniowie klasy II b, pod opieką swojej wychowawczyni, postanowili świętować Dzień Chłopaka w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczniowie mieli okazję nie tylko zwiedzić samą remizę, ale również przyjrzeć się z bliska sprzętowi ratowniczemu.  

     Dzięki opowieściom doświadczonych strażaków, dzieci dowiedziały się, jak ważna i odpowiedzialna jest praca tych bohaterskich ludzi. Jednak to nie koniec niespodzianek! Kolejnym punktem programu było spotkanie z Panią policjantką. Przypomniała ona młodym ludziom o bezpieczeństwie na drodze, a także podzieliła się radami na temat roztropnego korzystania z komputera. Dzień pełen wrażeń zakończył się wspólnymi zabawami na świeżym powietrzu. A co by to był za piknik bez smakołyków? Rodzice przygotowali dla dzieci pieczone ziemniaki i kiełbaski. Na koniec, pamiętając o specjalnej okazji, dziewczynki wręczyły chłopcom pamiątkowe dyplomy i słodycze. Był to dzień pełen emocji, wesołych chwil i nowych doświadczeń, a do tego wszystko odbywało się przy pięknej, słonecznej pogodzie.

  • Dzień z Aniołami Stróżami!
   • Dzień z Aniołami Stróżami!

   • 03.10.2023
   • Z radością informujemy, że 2 października nasza szkoła zamieniła się w niebiańską przystań pełną Aniołów! To wyjątkowy dzień, kiedy świętowaliśmy Wspomnienie Aniołów Stróżów. Dzieci z klas 1-3 oddały hołd tym nieziemskim opiekunom (które strzegą nas każdego dnia) poprzez twórcze prace plastyczne, ukazujące Aniołów Stróżów w pełnej okazałości. Ale to nie wszystko! Zaszczyciły nas wizyty Aniołów z lizakiem i obrazkiem w ręku, rozdając te małe upominki jako symbole dobroci i opiekuńczości.  
    Tego dnia przypomniano nam wszystkim, jak ważna jest dobroć i jak cenne jest mieć na co dzień obok siebie Niebieskiego Opiekuna. Moim zdaniem, takie wydarzenia wzmacniają poczucie wspólnoty i pomagają w kształtowaniu pozytywnych wartości u naszych uczniów.

    Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wyjątkowego dnia, która już niedługo pojawi się na naszej stronie. Nie przegapcie!

  • Erasmus+ Wizyta przygotowawcza w Turcji
   • Erasmus+ Wizyta przygotowawcza w Turcji

   • 26.09.2023
   • W połowie września, troje nauczycieli Szkoły Podstawowej w Sieniawie wzięło udział w wizycie przygotowawczej w tureckiej szkole partnerskiej Ilgi Fen Lisesi, w mieście Izmir, leżącym na południowym zachodzie kraju. Celem wizyty przygotowawczej jest m.in. ustalenie szczegółów pobytu 12 naszych uczniów w Turcji (w dniach 15-22.10.2023), dokumentacji, zakwaterowania u rodzin goszczących, wspólnych działań projektowych oraz rewizyty tureckich uczniów w Sieniawie w okresie zimowym.   

    Omówiliśmy także plany dalszej współpracy- w październiku składamy kolejny wniosek o dofinansowanie wymiany uczniów z obu szkół w przyszłym roku szkolnym, w ramach akcji 2 Erasmusa KA210- Partnerstwa na małą skalę. Akredytacja Erasmusa już teraz zapewnia nam stałe dofinansowanie do 2027r., zaś nowy wniosek składamy niezależnie od Akredytacji, by pozyskać fundusze na wymiany uczniowskie z kolejnego źródła.

    Nauczyciele z Turcji przyjęli nas niezwykle gościnnie, zaprosili do własnych domów, gdzie mieliśmy przyjemność nocować i poznać smaki domowej tureckiej kuchni. Wzięliśmy również udział w kilku lekcjach j. angielskiego w tutejszym Zespole Szkół i zwiedziliśmy wspólnie piękny Izmir- trzecie co do wielkości tureckie miasto. 

    Do zobaczenia już niebawem!

  • Zielonej Szkoła w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju
   • Zielona Szkoła w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju

   • 23.09.2023
   • Od 18 do 22 września grupa 56 uczniów z klas piątych Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki razem z opiekunami p. Reginą Krzemińską, p. Joanną Mazur, p. Wiesławą Augustyn-Daź i p. Moniką Gancarz-Filip przebywa na Zielonej Szkole w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju.  Dzieci uczestniczą w atrakcyjnych zajęciach, wycieczkach, poznają uroki uzdrowiskowej miejscowości, zachwycają się górskim krajobrazem i korzystają z walorów tutejszego klimatu. O ich zadowoleniu i zachwycie pobytem tutaj świadczą chęci na przedłużenie "Zielonej Szkoły".

                                OPIEKUNOWIE

  • Występ klasy III a pod opieką Pani Genowefy Wikiery podczas Miejsko-Gminnych Dożynek w Sieniawie
  • Koszulka dla wolontariusza
   • Koszulka dla Wolontariusza Roku - 2023

   • 10.09.2023
   • Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023 wyróżniono wolontariuszy szczególnie angażujących się w działalność służącą innym uczniom. Tytuł Wolontariusza Roku otrzymali: Gąsiorowska Martyna, Mach Emilia, Pyrczak Julia, Ożga Laura, Świąder  Anna, Woś Laura, Góral Zuzana. Wyróżnieni uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu otrzymali koszulkę z napisem: "Wolontariusz roku 2023/2024".  Dołącz do nas i rozwijaj swoje pasje, angażując się w pomoc dla innych. W Szkolnym Kole Wolontariatu każdy znajdzie coś dla siebie. Naszym celem jest nie tylko niesienie pomocy potrzebującym, ale i rozwijanie Twoich talentów poprzez uczestnictwo w ciekawych projektach. 🌟

    Koszulka dla Wolontariusza Roku 2023 - WIĘCEJ INFORMCJI >>>

    Wyświetl naszą prezentację.

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022-23
   • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022-23

   • 28.07.2023
   • Jak zwykle, uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się od Mszy Świętej. Następnie uczniowie klas I-III udali się do budynku szkoły na spotkanie ze swoimi wychowawcami. Uczniowie klas starszych wraz z wychowawcami i nauczycielami zgromadzili się w sali widowiskowej CKSiR „Sokół”.Uczniowie klas ósmych przekazali sztandar szkoły uczniom klas siódmych.  Potem głos zabrała Pani Dyrektor Jadwiga Majcher, która powitała gości, w tym Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa Pana Adama Wosia, rodziców, nauczycieli i uczniów. Następnie zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach kuratoryjnych, szkolnych oraz zawodach sportowych, a także uzyskali wysokie wyniki w nauce.W dalszej części uroczystości, odchodzący ze szkoły uczniowie klas ósmych zaprezentowali swój własny program artystyczny.Podczas uroczystości pożegnaliśmy także inne osoby: przewodniczącą Rady Rodziców Panią Martę Chamik, wiceprzewodniczącego Rady Rodziców Pana Krzysztofa Bartusia oraz wieloletniego pracownika naszej szkoły Panią Halinę Siedlarz.

  • Wycieczka edukacyjna zerówki
   • Wycieczka edukacyjna kl. "0"

   • 28.07.2023
   • 18 kwietnia 2023 r. dzieci z klasy 0c Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie pod opieką wychowawczyni i rodziców pani Kasi Rusinek i Ani Łopuch odwiedziły Zagrodę Edukacyjną w gospodarstwie agroturystycznym „W Międzyczasie”,”, w Cieplicach.  Na miejscu grupa została przywitana przez właścicielkę zagrody panią Elżbietę Starzak, która niezwykle ciekawie i profesjonalnie opowiedziała o zwierzętach zamieszkujących tzw. mini-mini zoo.  Dzieci miały okazję samodzielnie nakarmić zwierzęta i obejrzeć je z bliska. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci. Kiedy dzieci zwiedziły ogród i nakarmiły zwierzęta, pani Elżbieta zaprosiła wszystkich do pięknej chaty, gdzie mali kucharze samodzielnie przygotowali i upiekli ciasteczka, które następnie mogli zjeść ze smakiem, popijając ciepłą herbatą, a resztę smakołyków dzieci zabrały ze sobą, aby poczęstować rodziców i rodzeństwo. A koniec pobytu w Zagrodzie Edukacyjnej wszyscy udali się do tamtejszego maleńkiego muzeum, aby obejrzeć dawno używane sprzęty. Były wśród nich maszyny rolnicze i rzemieślnicze, narzędzia codziennego użytku, meble, stary wóz oraz eksponaty sztuki ludowej. Około 13.00 zadowoleni i uśmiechnięci wycieczkowicze wrócili do szkoły. Wyjazd był bardzo ciekawy i pasjonujący, a dzieci na pewno długo będą pamiętać ten dzień.

     

  • Tadeusz Kościuszko nobilituje Bartosza Głowackiego
   • Dzień Patrona

   • 28.07.2023
   • W pierwszym dniu obchodów Dnia Patrona uczniowie prezentowali swoje umiejętności w ramach szkolnej zabawy „Mam talent”. Na początku po rozdaniu nagród za konkurs plastyczny na temat Patrona szkoły został zaprezentowany spektakl „Kopciuszek” w wykonaniu Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką Pani Reginy Krzemińskiej Oglądnij prezentację  >>>

    „W ramach prezentacji talentów uczniowskich, klasa III a, pod kierunkiem Pani Elżbiety Majcher, zaprezentowała występ akrobatyczno-taneczny.” Oglądnij film>>>

    Drugi dzień Święta Patrona Szkoły- 7 czerwca 2023 r. rozpoczął się od udziału całej społeczności szkolnej w uroczystej Mszy Świętej. Dalsze obchody odbywały się w sali CKSiR „Sokół„. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Pan Adam Woś, Z- ca Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa Pan Sebastian Padiasek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Marta Chamik.

    Podczas uroczystości rozdano nagrody za udział w multimedialnym konkursie o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki oraz Międzyklasowym Konkursie Wiedzy o Patronie, a także konkursie multimedialnym o dobroczyńczy naszej szkoły Kazimierzu Michalskim.

    Przedstawiono wyróżnione prezentacje w wykonaniu Julii Dziki z kl. VI b i Sebastiana Bartusia z kl. VIII c.

    Na chwilę przeniesiono się też w czasy, w których żył Patron naszej szkoły Tadeusz Kościuszko. Uczniowie przygotowani przez Panię Ewę Pieniecką i Iwonę Kołtowską, w przedstawieniu teatralnym, przybliżyli Jego postać. Oglądnij prezentację>>>

    Na scenie pojawiły się też laureatki Powiatowego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej.  Dalsza część uroczystości to udział w Ogólnopolskim Projekcie Profilaktycznym ” Nie zmarnuj swojego życia” w wykonaniu hip- hopowego zespołu #RYMcerze.

  • Erasmus+
   • Erasmus+ Podsumowanie wizyty w Sieniawie

   • 12.03.2023
   • Uczniowie z hiszpańskiej szkoły partnerskiej IE Mare de Deu del Portal zakończyli swój pobyt w naszym miasteczku. Carla i Diana przez 3 kolejne tygodnie nadal będą uczyć się w Szkole Podstawowej w Sieniawie, więc przed nami jeszcze sporo okazji do wspólnego spędzania czasu i wymiany międzykulturowej.  W ostatnich dniach pobytu rozpoczęliśmy pracę projektową dotyczącą przedsiębiorczości- uczniowie w grupach przygotowywali się do utworzenia katalogów polskich produktów, które chcieliby sprzedać za granicą. W tym celu udali się do miejscowych sklepów, by wybrać odpowiednie produkty oraz porównać m.in. ich ceny i wagę. Katalog w wersji online powstanie w Hiszpanii, gdzie nastąpi podsumowanie działań związanych z przedsiębiorczością.

    Program kulturowy obejmował wizytę w Nadleśnictwie- dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących polskich lasów, zaś Hiszpanie po raz pierwszy mieli okazję spróbować pieczonych na patyku kiełbasek (z pewnością było to najciekawsze dla nich doświadczenie tego dnia). Z pomocą naszych przewodników posadziliśmy także cisy oraz podziwialiśmy dziką polską przyrodę. W środę udaliśmy się na wycieczkę do Łańcuta i do Rzeszowa, wędrując m.in. Podziemną Trasą Turystyczną, a ostatni dzień był okazją do zwiedzenia Pałacu Czartoryskich w Sieniawie oraz do zapoznania się z procesem produkcji drzwi w fabryce GRASP w Piganach.Ostatni tydzień był dla wszystkich uczestników czasem intensywnych zajęć i bardzo pozytywnych emocji, które pozostaną z nimi na długo, motywując do kontynuacji Planu Erasmusa naszej placówki. Po raz pierwszy pełniliśmy funkcję instytucji przyjmującej, dlatego też najbardziej cieszy nas zadowolenie hiszpańskich gości, którzy chcieli zostać w Sieniawie jeszcze kilka dni dłużej… gdyż Sieniawa kojarzy się im nie tylko ze świetnym zapleczem sportowym i edukacyjnym, ale przede wszystkim z polską gościnnością, której doświadczali na każdym kroku.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • liczba odwiedzin: 5933