• Warsztaty zdrowotne dla klas I "Bądź zdrowy - Jedz owoce i warzywa"
   • Warsztaty zdrowotne dla klas I "Bądź zdrowy - Jedz owoce i warzywa"

   • 28.03.2024
   • W dniu 22 marca 2024 r. odbyły się warsztaty zdrowotne dla klas I "Bądź zdrowy - Jedz owoce i warzywa" w ramach projektu "Owoce i warzywa w szkole". Celem wydarzenia było nie tylko edukowanie, ale i inspirowanie uczestników do dbałości o swoje zdrowie poprzez właściwe odżywianie się, z naciskiem na bogactwo smaków i korzyści płynące z owoców i warzyw.  

    Pani Elżbieta Majcher poprowadziła interaktywną pogadankę, w której zgłębiano tajemnice witamin i składników odżywczych tkwiących w kolorowych owocach i soczystych warzywach. Przygotowane przez uczniów z klasy Ia przedstawienie było prawdziwą ucztą dla oczu i ducha. Poprzez swoją kreatywność i zaangażowanie, dzieci przekazywały istotne przesłanie dotyczące zdrowego odżywiania w sposób niezwykle barwny i przekonujący. Pani Marzena Hanejko wcieliła się w rolę przewodniczącej degustacji, podczas której uczniowie mieli okazję nie tylko próbować różnorodnych smaków, ale także bawić się w zgadywankę, odgadując, jaki owoc lub warzywo kryje się pod zasłoną. To nie tylko wzmacniało ich wiedzę, ale także budowało atmosferę radości i wspólnego odkrywania. Warsztaty pełne były nie tylko nauki, ale także zabawy, ciekawostek, zagadek i wspólnego śpiewu. Uczestnicy wciąż odkrywali nowe aspekty zdrowego stylu życia w sposób dynamiczny i angażujący. Na zakończenie, pan dyrektor Leszek Buniowski wyraził wdzięczność za  zaangażowanie uczestników, obdarowując ich symbolicznymi "owocowymi upominkami". Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a ich przebieg nie tylko dostarczył wiedzy, ale i sprawił wiele radości i inspiracji. Były one owocne, zarówno w kształceniu, jak i w budowaniu więzi społecznych.

  • Wielkanocny kiermasz
   • Wielkanocny kiermasz charytatywny

   • 20.03.2024
   • Z radością informujemy, że dzięki hojności naszej społeczności, udało się zorganizować kiermasz charytatywny, którego celem była zbiórka środków na operację serca 3-miesięcznego Krzysia Florasa z Zarzecza. Wydarzenie odbyło się w dniach 18 i 19 marca i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Kiermasz zorganizowany został przez Szkolny Klub Wolontariusza, którego twórczynią i opiekunką jest pani Regina Krzemińska   

    W kiermaszu wzięli udział wolontariusze z klas VIIa i VIIb, którzy nie tylko pomagali w organizacji, ale również aktywnie uczestniczyli w sprzedaży wielkanocnych dekoracji, ciast i rękodzieła. Ich zaangażowanie i poświęcenie były kluczowe dla sukcesu tego przedsięwzięcia.

    Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim uczestnikom i darczyńcom, którzy wsparli naszą inicjatywę. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się zebrać imponującą kwotę 12.227,00 złotych. Te środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów operacji i rehabilitacji małego Krzysia.

    Dziękujemy za okazane serce i solidarność. Pokazaliśmy, że razem możemy dokonać wielkich rzeczy i wesprzeć tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

     

     

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • liczba odwiedzin: 4247